Głównym pomysłodawcą stworzenia tego projektu był Tomasz „Hiob” Karenko. Pod Bożym natchnieniem , zebrał pięciu chłopaków z południa Polski ( Kraków,Rzeszów, Miasteczko Śląskie, Porąbka Uszewska), którzy nie posiadali żadnego doświadczenia na scenie muzycznej ale za to nadrabiali pasją i talentem. 

Po wypuszczeniu pierwszego singla pt.”Muode Koty” , zostali nominowani do konkursu „Debiuty 2016” , który w całości wygrali zdobywając nagrodę jury oraz publiczności. Od tego momentu ekipa Muodych Kotów zaczęła być coraz bardziej rozpoznawalna na polskiej scenie muzycznej. Po niecałym roku swojej działalności stawali na deskach największych festiwali muzyki chrześcijańskiej i nie tylko … dzieląc scenę z takimi osobami jak : Arkadio, Anatom , Boski Roman , Filipek , Paluch, Kękę , Maryla Rodowicz czy zespołami: Skaldowie oraz Kings for Country .

Po okresie jednego roku Tomasz „Hiob” Karenko uznał swoją misję za udaną i opuścił skład zostawiając „Kotom” wolną rękę.  W 2017 roku ekipa wypuściła debiutancki krążęk pt.”IMPULS”, który cieszy się uznaniem dużej ilości słuchaczy. Ich głównym atutem jest granie „Zajawkowych” i energicznych  koncertów gdzie nikt nie ma prawa się nudzić ! Zespoół stawia na interreakcję i zabawę z publicznością a przekonuję się o tym każdy kto na koncert „Muodych Kotów” się wybierze! Oprócz grania koncertów , „Muode Koty” prowadzą również spotkania i rekolekcje dla „muodych” ludzi , gdzie szczerze dzielą się swoimi doświadczeniami a sposób w jaki to robią na długo pozostaje w pamięci. Aktualnie pracują nad wydaniem drugiego krążka , który ukaże się już niebawem!

więcej na muodekoty.com